Przejdź do głównej zawartości

Dlaczego etykiety są tak ważne?

Etykieta produktu spożywczego jest niezbędnym źródłem informacji, które pozwoli na wybór i sam zakup tegoż produktu. Każdy  współczesny konsument zwraca uwagę na dokładne informacje na etykiecie. Chociażby dowie się z niej, w jaki sposób może użytkować to, co kupi.
Etykietowanie produktów należy do kluczowych przepisów w Polsce, a również całej Unii Europejskiej. Dzięki nim niweluje się fałszywe praktyki czy produkty, które trafiłyby do sprzedaży. Profesjonalne etykietowanie produktów  w naszej firmie jest pod ścisłym nadzorem. Normy naszego kraju, czy Unii Europejskiej, nakładają nie tylko  normy znakowania, ale również odpowiednie obowiązki w przypadku produktów ekologicznych, czy żywności modyfikowanej genetycznie.

Wymogi samego znakowania są bardzo szczegółowe i surowe. 

Podlegają one ścisłej kontroli, przez co przedsiębiorcy mają przez to wiele problemów. Nieprawidłowości bywają zwykle dotkliwe dla przedsiębiorcy, tym bardziej że znaczenie etykiet ciągle ulega zmianie. 

A jak to wygląda z punktu widzenia logistycznego? 

Odpowiednie oznakowanie produktów może przesądzić o dalszych losach jednego produktu lub nawet całego transportu. Etykieta jest najważniejszym dokumentem do przekraczania granic naszego kraju. W automatycznych systemach magazynów, identyfikujących towar.

Źle umieszczona etykieta dekoncentruje całościową pracę. Gdy to nastąpi, musi być uruchamiany długotrwały i męczący proces reorganizacji, co wiąże się z wysokimi stratami finansowymi firmy. Technika już zajęła się tą sprawą. Wyeliminowano czynnik ludzki. Dzięki automatyzacji pomyłka równa jest zeru.

Popularne posty z tego bloga

Sprzęt laboratoryjny - jak dbać o jego konserwację i kalibrację?

 Sprzęt laboratoryjny jest niezbędny, aby móc w sposób wiarygodny badać materiały. Oczywiście, można mieć nawet najnowocześniejszy sprzęt, ale jeśli nie jest pielęgnowany i konserwowany w odpowiedni sposób, wyniki badań będą mało wiarygodne lub nawet błędne.    Bardzo ważne jest, aby wiedzieć, jak odpowiednio dbać o swój sprzęt laboratoryjny, aby zapewnić odpowiednią jakość i wiarygodność wyników badań.

Roboty Ziemne: Jak Przyspieszyć Pracę bez Zwiększania Kosztów?

W dzisiejszych czasach, kiedy każda minuta pracy na budowie ma znaczenie, kluczem do sukcesu jest znalezienie sposobów na przyspieszenie pracy, nie narażając przy tym budżetu projektu na dodatkowe koszty.   Roboty ziemne to fundament wielu projektów budowlanych, od małych inicjatyw po wielkie przedsięwzięcia infrastrukturalne. W tym artykule przyjrzymy się, jak można zwiększyć efektywność tych kluczowych prac.